Warsztaty Fotograficzne w Opolu - jak ustawić światła ?

Zespół HiPixel to pasjonaci, którzy chętnie dzielą się swoimi umiejętnościami. Wraz z grupą entuzjastów Manufaktury Obrazu, 3 stycznia 2016 roku, zorganizowaliśmy warsztaty dotyczące pracy w studio fotograficznym. Naszym głównym celem było przekazanie praktycznej wiedzy na temat ustawiania świateł. Podczas warsztatów pracowaliśmy zarówno ze światłem błyskowym, jak i ciągłym, aby uczestnicy mogli zobaczyć na własne oczy zasadę trzech świateł.

Dla wielu początkujących fotografów błysk może wydawać się przerażający. Nic dziwnego, pracujemy przecież na świetle, które w danym momencie jest niewidoczne gołym okiem. Jednak już godzina spędzona z lampą błyskową potrafi rozjaśnić wszystkie wątpliwości. Światło błyskowe ma przewagę nad światłem ciągłym - jest znacznie silniejsze.

Na warsztatach postanowiliśmy zapoznać uczestników z zasadą świecenia światłem ciągłym, a następnie przenieśliśmy się do pracy z lampami błyskowymi. Na samym początku omówiliśmy kluczowe światło, zwane również głównym (KEY LIGHT). To właśnie ono oświetla temat i podkreśla jego kształt. Kolejnym krokiem było ustawienie światła wypełniającego, zwane również dopełniającym (FILL LIGHT), które miało na celu zniwelowanie niechcianych cieni. Na koniec zapoznaliśmy się z tajemniczym światłem kontrowym, zwane również tylnym (BACK LIGHT), które nadaje obrazowi głębi i oddziela modelkę od tła. Nie zapomnieliśmy także omówić różnych rodzajów modyfikatorów światła, takich jak softboksy, beautydishe, parasolki, i wiele innych.

Poniżej prezentujemy skrót filmowy z warsztatów fotograficznych w studio HiPixel Opole. Chcielibyśmy zaprosić Was na kolejne warsztaty, które odbędą się w naszym studio. Najbliższe szkolenie dotyczyć będzie fotografii ślubnej pod tytułem "Panna Młoda w Studio" i odbędzie się 20 lutego 2016 roku. Osoby zainteresowane prosimy o przesłanie wiadomości na adres biuro@hipixel.pl. Dziękujemy wszystkim współorganizatorom i uczestnikom. Do zobaczenia w lutym!