Studio fotograficzne na rondzie w Opolu


1.Dlaczego i film i fotografia? Przymus czy świadoma postawa ?

Fala zmian która dotknęła świat nie ominęła HiPixel. Branża kreatywna zatrzymała bieg. Chwila refleksji dotknęła nasze życie. Co jest naprawdę ważne ? Czy to co robię ma sens ? Na ile mam wpływ na swoja własną drogę. Na ile to wynika z tego co mi w duszy gra a ile jest siłą wyższą, rolą przypadku czy wymuszonym zabiegiem marketingowym. Gdzie chciałbym być za 10 lat ? Czy nie lepiej szlifować tylko filmy. Dlaczego nie sama fotografia fashion ? Czyż nie lepiej się wyspecjalizować i szukać tylko docelowych zleceń, które są lepiej płatne, jest ich więcej lub po prostu łatwiej je pozyskać. Z pozoru może się wydawać że łączenie tych usług to pójście na łatwiznę, bo przecież bierzesz zlecenia które ci się po prostu trafiają. I mimo że nas jest dwójka to dalej człowiek orkiestra. Czy ważniejszy jest marketing od tego co chcesz powiedzieć. Co chcesz robić ? 

2. Różnorodność, płodozmian to rozwój i balans
Nie projektuje stron internetowych i nie muszę nikomu się kłaniać bo tak trzeba. Jeśli prowadzę wielokamerowe transmisje wideo to nadal film, jeżeli prowadzę szkolenia to dalej to fotografia. Pozory, obiegowe prawdy: że jak aparat to pełna klatka, że duży tablet to tylko dla rysownika, że autofocus w filmowaniu to dla amatorów itp itd. To zależy od wielu czynników. Podobnie jest z tezą że łączenie usług filmowania z fotografią jest rozdrabnianiem się. A ja myślę że jest przeciwnie, że to pozwala szlifować umiejętności kadrowania oświetlenie czy pracy z klientem aż do dojścia na jakim obrazku mu zależy. Po prostu oko to mięsień, który wytrenowany da z siebie więcej. 

3.  Droga nie prowadzi do celu to droga jest celem
Jak to się skończy nie wiem. Może w któryś momencie pozostanie tylko film, który cały czas przeważa ale czy tak będzie zobaczymy. Wyrażam swoją wolę. Nie zabieram ci prawa do poczucia że twoja, inna droga jest dobra. Dla ciebie najlepsza ok. Szanuje to. Jeśli ktoś ma uwagi, krytykuje ok. Informacje zwrotne są potrzebne, wręcz niezbędne. 

 4. Dziękujemy i do zobaczenia 
To ludzie tworzą chwile które pamięta się na długo. To ludzie tworzą filmy i fotografie. To ludzie tworzą miejsca takie jak studio HiPixel. Dziękuje wszystkim dla którym pracowaliśmy, z którymi współpracowaliśmy i tym którzy o nas pamiętają. Zapraszamy na sesje zdjęciowe, plany filmowe, szkolenia i transmisje.