Czy twoja oferta jest widoczna w internecie ? ABC jak być widocznym w google ?

Daj się znaleźć w sieci. Podstawowe fakty w jaki sposób promować swoją witrynę w wyszukiwarkach internetowych.

Gdy już mamy stronę internetową to chcemy aby była odwiedzana prze internautów. Najlepszym sposobem na ich przyciągnięcie  jest optymalizacja i pozycjonowanie strony tak aby była widoczna dla wyszukiwarek i osiągnęła  jak najwyższe pozycje w wynikach google na słowa, które są jej głównymi tematami.

Pozycjonowanie  to działania prowadzone poza naszą stroną, gównie chodzi o pozyskiwanie linków prowadzących na naszą  witrynę.   

Optymalizacja to działania prowadzone bezpośrednio na naszej stronie internetowej, korygujące jej budowę, treść i strukturę. 
I właśnie w tym artykule zajmiemy się tym co możemy zrobić sami w treści i kodzie strony. 

Gdy klikniemy w przeglądarce opcje pokaż źródło strony pokaże nam się ciąg znaków w którym nasza strona została zapisana. W tych znakach kryje się klika grup znaków.

<title></title>

Tytuł strony jest najważniejszy. Tytuł powinien zawierać nasze słowa kluczowe, najlepiej na samym początku. Powinien jednak być poprawnie językowo sformułowany ponieważ służy on nie tylko pozycjonowaniu, ale również jest czytany przez ludzi.

<meta name="description" content="aaaaa">

To jeden z niewielu meta tagów, który ma znaczenie. Najlepiej jeśli zawiera prawidłowo sformułowany opis strony przy użyciu słów kluczowych. W wyszukiwarkach to jest ten opis, który pokazuje się w wynikach, warto więc zachęcić do wejścia na stronę. 

<meta name="keywords" content="aaaaaaa">

Metatagi w chwili obecnej nie są wykorzystywane przez większość wyszukiwarek ale nie można ich ignorować, gdyż są traktowane jako element tekstowy na stronie. Słów kluczowych w metatagach nie należy powtarzać wielokrotnie i nie powinien być za długi. 

<h1><h2><h3><h4><h5><h6>

Numery od 1 do 6 określają wielkość tekstu, przy czym 1 jest największy. Główny tytuł jest największy więc użyjemy <h1>Nasz tekst</h1> i powinien występować tylko raz na stronie. Podtytuły mają już mniejszy tekst i mogą być użyte więcej razy. Tekst zawarty w tych tagach powinien nie być za długi, być poprawny językowo i zawierać słowa kluczowe. 

<b><u><i>

<b> - pogrubienie 
<u> - podkreślenie 
<i> - kursywa

Tagi te służą do nadaniu wartości danym słowom. Warto je używać na naszych słowach kluczowych. 

<img src="obraz.jpg" alt="aaaaaaaaa"> 

Obrazy na naszej stronie internetowej powinny zawierać tekst alternatywny czyli tzw. atrybut alt. Należy używać w nim słowa kluczowe. Słowa te wykorzystywane są również przez czytniki witryn dla niewidomych, więc zwiększa to użyteczność naszej strony. 

Tekst na stronie

Warto używać często słów kluczowych, jednak w taki sposób, aby nie wystraszyć odwiedzających. Słowa kluczowe umieszczamy na początku tekstu, pamiętamy też o używaniu <b><u><i>. 

<a href="http://naszastrona.pl">Słowa kluczowe</a>

Tekst pod linkami (anchor) jest jednym z najważniejszych czynników pozycjonowania. Tekst zawarty w linku powinien zawierać słowa kluczowe. 

Struktura linków

Nasza strona powinna być dostępna po najwyżej dwóch kliknięciach od strony głównej. Roboty google podążają z jednego linka na drugi link, więc muszą każdą stronę z łatwością znaleźć. 

Mapa witryny

Mapa witryny jest stroną na której zawarte są linki do wszystkich ważnych stron naszej witryny. Trzeba pamiętać o używaniu odpowiedniego tekstu pod tymi linkami. Roboty wyszukiwarek uwielbiają mapy, więc należy włożyć w to trochę wysiłku. Przy dużych witrynach jest to również pomocne dla odwiedzających.

Na stronach "Jak nakręcamy świat ?" publikujemy co dwa tygodnie krótkie artykuły, porady, przykłady, w zakresie wideofilmowania, fotografii oraz marketingu. Dołącz do nas. Wkrótce kolejne wpis o pozycjonowaniu stron internetowych. 

Dziękuje za twoją uwagę Bogumił Siewruk